1- Ahşap Stand

Ahşap stand, ahşap fuar standı, ahşap kongre standı, ahşap ürün teşhir standı gibi pek çok çeşide sahip olan stantların tek ortak noktası ana malzemedir. Ahşap; dayanıklı, sert ve sağlam bir malzemedir. Bu sebeple ürün teşhir standı yapımında sıklıkla kullanılır. Ahşap malzeme, müşterilerin istek ve beklentilerini kaliteli bir şekilde karşılamak için üretilen hammaddedir diyebiliriz.

Ürün teşhir standları, herhangi bir alanda bir ürünün tanıtımını ve reklamını yapmayı sağlamaktadır. Çok çeşitli ana malzemelerden veya birden fazla malzemenin birbiriyle kombini sayesinde tasarlamak mümkündür. Günümüzde birçok marka ve firmanın sıklıkla tercih ettiği ürün teşhir standları, çeşitlilik bakımından da oldukça zengindir. Ahşap stand modelleri, ürün teşhir standları arasında en çok ilgi gören standlardır. Neredeyse hiçbir ana malzeme, ahşap kadar yoğun ilgi görmez. Aynı zamanda ahşap stant tasarımları büyük bir esnekliğe ihtiyaç duyar.

Ahşap ürün teşhir standları, malzeme ve yapı gereği birçok avantaj sağlar. Öncelikle sağlam ve dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu da; stand sahibine uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Fiyat ve performans dengesini düzenler. Ve böylelikle ekonomik bir seçenektir. Ahşap malzeme standları, hemen her alanla uyum sağlar. Tasarımsal endişelerin önüne geçerek adeta joker fırsatı sunar.

Ahşap stant, geri dönüştürülebilir malzemeden üretilmiştir. Bu sebeple çevre dostudur. Dayanıklı, uzun ömürlü, çevre dostu olması özellikleri sayesinde bu konulara fazla önem firmaların ilk tercihidir.

Ahşap standlar, isteğe göre monteli ya da demonte olarak tasarlanabilir. Burada stand sahibinin standa yönelik talepleri ve amaçları belirleyici rol oynar. Pratik ve kolay kurulum avantajlarıyla hem efordan hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Ahşap, seri üretime uygun bir malzemedir. Güvenilir ve süreğen bir üretim sağlamak için uygundur. Büyük ve geniş çaplı firmalar için en uygun materyal olma özelliği taşır.

Ahşap Stant Malzemeleri Nelerdir?

Ahşap, çok sık karşılaştığımız ve birçok ürün teşhir standında gördüğümüz bir malzemedir. Özellikle fuar standı tasarımlarında sıklıkla görmemiz mümkündür. Organizasyon, toplantı, seminer, sempozyum gibi etkinliklerde beklentiyi tam anlamıyla karşılamaktadır.

Ahşap malzemeden imal edilen standları iki ana grupta ayırabiliriz. İlk olarak; suntalam malzemeden üretilen standlar diyebiliriz. Bunlar genellikle melamin kaplı ürünlerdir. Diğer stand çeşidimiz ise; ham suntadan yapılan ve boyanan ürünlerdir.

Her iki stand türü de sağlam şık tasarımlara ön ayak olur. Organizasyona ve firmaya bağlı olarak tasarlanır. Ve talebe göre dekore dizayn edilir. Bu noktada malzemeler, kapsama ve fonksiyonelliğe göre seçilir. Neredeyse her büyüklükteki alana uyarlanma özelliği olan ahşap stant, proje ve grafik çalışmalarıyla belirlenir. Ardından imalat ve kurulum projeleriyle biter.

Suntalam Malzeme ve Ahşap Stand

Her iki yüzeyine kaplama yapılır. Kaplama türünün düz ve desenli gibi seçenekleri vardır. Lake görünümünde melamin ile kaplanan suntalam, stand yüzeyleride çatlama- kırılma gibi sorunlar oluşmasının önüne geçer. Ayrıca melamin, elektrik söz konusu olduğunda daha güvenli bir kullanım sunar.

Kaliteli ve modern görünümüyle klasik bir şıklık sunar. Tasarımlarda değişikliğe uygundur. Bükümlü bölümleri, piramit bölümleri gibi özellikleriyle dikkat çeker. Suntalam ahşap fuar standları, hızlı kurulum ve kolay montaj imkanı sunar. Görünüm açısından berrak ve temizdir. Bu özelliği sayesinde pek çok farklı sektöre uyum sağlar.

Ham Sunta Malzeme ve Ahşap Stant

Ham sunta materyali, doğası gereği renksiz ve desensizdir. Ancak isteğe göre talepleri karşılamaya uygundur. Yüzeyi, boyama ve desen yapmaya elverişlidir. Bu sebeple, markalara özgün tasarımlar yapmak oldukça pratiktir. Üstelik ham sunta malzemelerde alçı kullanımı olur. Bu da, stand üzerinde mimari nitelikte tasarım yapmayı mümkün kılar. Kabartma desenler, duvar süsleri, alçıpan niteliğinde alçılarla motif, desen, arma gibi uygulamalar gerçekleşir.

Suntalam standlara göre daha ekonomiktir. İstenen renk ve şekli alabilir. Sunta ahşap fuar standları kurulumları suntalam standlara göre daha uzundur. Ancak montajları kolay ve pratiktir. Hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanıma uygundur. Dekoratif seçenekleri sayesinde dikkat çekiciliği arttırır. Böylelikle daha sık tercih sebebidir. Suntalam stantlarda olduğu gibi, büyüklük ve tasarımlarda bir sınır yoktur. Sıra dışı modelleri uygulamak, alıştığımız tasarımların dışına çıkmak, estetikle modernizmi bir araya getirmek için uygun stand türleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir